Beebipäevik: 3-kuune Anne beebiujutamises

Beebid naudivad vees olemist, sest see pakub neile samasugust turvalist ja sooja tunnet, mida nad kogesid emaüsas olles. Anne on saanud kolme kuuseks ning kuna umbes selles vanuses võikski beebiga esimest korda basseini minna, on Stina ja Reigo otsustanud minna Pelgulinna Perekeskusesse beebide individuaalsupluse tundi.

Beebide ujutaja Tiina Kaitsa kinnitab, et kuigi individuaalsupluses käivad üldiselt emad ja isad koos beebiga, võib vabalt kaasa võtta ka kellegi teise lähedase. Näiteks sõbranna või beebi vanavanemad. Midagi keerulist ujutamise tunnis pole. Esimest korda basseinis olles alustatakse lihtsamatest harjutustest ning sujuvalt liigutakse edasi keerulisemateni.

Loomulikult ei ole ükski ujutamise või võimlemise tund kohustuslik, kuid kindlasti on sellel palju positiivseid mõjusid beebi enesetundele ja tervisele. Ujutamistunnis tehtavad harjutused arendavad beebi lihaseid ning see omakorda tagab lapsele parema rühi. Samuti on beebi vastuvõtlikkus haigustele edaspidi oluliselt madalam. Igal beebil on kaasa sündinud sukeldumisrefleks. Regulaarselt beebiujutamises käies jääb see refleks lapsele pikemalt alles. Kuid siinjuures on oluline meeles pidada, et kõik need pikaajalised mõjud saavad avalduda vaid siis, kui regulaarselt ujutamises käia. Kord nädalas on täiesti piisav, kuid kes soovib, võib ka kaks korda nädalas käia.

On ka neid positiivseid mõjusid, mida emad kohe samal päeval märkavad. Ühtpidi on beebil vees lihtsalt mõnus! Pole ahistavaid riideid ning ta saab end palju kergemini liigutada. Igasugused veeprotseduurid rahustavad last ning pärast tundi on beebi uni kindlasti sügavam kui tavaliselt.

Ilmselt pole ühelegi vanemale uudiseks, et beebit ei tohiks ujuma viia, kui ta on haige. Pisema nohu pärast pelgama ei pea, kuid tugevama külmetushaiguse puhul peaks siiski koju jääma. Ka rõhutab treener Tiina, et kui ema end mingil põhjusel halvasti tunneb, on kas vähe maganud või lihtsalt halb tuju, tasub sel korral koju jääda. Ema halba tuju tajuvad nii beebi kui treener ning lõpuks pole ujutamistunnist rõõmu ühelegi asjaosalisele.

Stina, Reigo ja Anne hea tuju pole tunni jooksul igatahes kuskile kadunud ning nad lahkuvad hea tujuga!

Kas Sina oled oma beebiga ujutamistunnis käinud? Kuidas see meeldis lapsele ja Sulle endale? Kui elad pealinnast kaugemalt, kuidas on Sinu kodukohas lugu beebiujutamise võimalustega?

Toimetanud perekool.ee