Beebiminutid: milline voodi on beebile ohutu?

Vastsündinud laps vajab palju uneaega, seetõttu on tema elus tähtsal ja kesksel kohal tema voodi. Valida tuleks eelkõige praktiline ja funktsionaalne, tugev ja vastupidav, kindel ja ümarate nurkadega naturaalsest puidust või loodussõbraliku allergiavaba värviga värvitud voodi.
Valida tuleks kindlasti kitsaste pulkade vahedega võrevoodi, et vältida mängiva lapse jalgade takerdumist võresse. Võre lattide vahe voodi külgedel ei tohiks mitte mingil juhul olla suurem kui 6,5 cm, et lapse pea ei mahuks sealt läbi.

Mänguloomad ja kaunistused

Loomulikult on lapse toas mitmeid kaunistusesemeid, kuid oluline on meeles pidada, et paelad ja nöörid ei sobi lapsevoodi vahetusse ümbrusesse. Kui te kasutate luti otsas ketti, siis see peaks olema lühem kui lapse kaela ümbermõõt ja see peaks olema kinnitatud riiete külge.  Beebivoodis ei tohiks olla pehmeid mänguloomi, kuna väike beebi võib tahtmatult endale mängulooma karvakesi hingetorru tõmmata. Samuti tuleks hoida elektroonika lapse voodist ohutus kauguses ning sättida voodi nõnda, et selle kohal ei ripuks valgusteid, mis võiksid ootamatult alla pudeneda.

Madrats ja padi

Madrats, millel laps magab peab olema piisavalt kõva, et toetada keha igas asendis. Aktiivne liikumine ei tohiks seda mõjutada. Madrats peaks olema vett imavast materjalist ja pestav. Kuni 3-aastaseid lapsi ei soovitata panna magama padjale, kuna väikelapse lülisammas on alles kujunemisjärgus ja kui sellel ajal asetada talle padi pea alla, saab lülisamba loomulik kujunemine häiritud ning edaspidi võib see põhjustada rühi muutusi või koguni selgroo kõverdumist. Kui tekib siiski vajadus padja järele, näiteks, kui lapsel on nohu, võib talle pea alla panna kokku volditud lina, mille kõrgus ei tohi ületada 8 mm.

Emme-issi voodis

Kui beebi magab vanematega ühes voodis, tuleks jälgida, et ka seal oleks beebil ohutu. Parim variant sellisel juhul oleks, kui beebi magab seina ja ema vahel. Nii ei ole ohtu voodist alla kukkuda ega kahe vanema vahel magades teki alla jääda. Kui seina voodi kõrval ei ole, aseta voodiääre ja lapse vahele kindlalt paigal püsiv padi.

Toimetanud perekool.ee