Beebiminutid: Beebi tõstmine ja süles hoidmine

Eelmise nädala Beebiminutite osas näitas Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuse õpetaja Solvi Kruus meile, kuidas vastsündinud beebit tõsta ja süles hoida. Sel nädalal näitab ta, kuidas tõsta ja süles hoida aga juba natukene vanemat, umbes kolme kuu vanust beebit.

Solvi sõnul on kolmekuused lapsed tugevamad ja kaela ei pea sageli enam üldse hoidma. Nii võib beebit tõsta juba julgelt kehast tõstes ja hoida teda ka õhus. Kehast tuleks hoida nii, et pöidlad oleksid beebi kõhu all koos. Nii sirutab beebi kaela ja jalgu.

Nii nagu vastsündinu puhul nii ka juba kolmekuuse beebi puhul on lubatud beebi tõstmine kätest juhul, kui tunned, et beebi haarab. Selle võtte puhul on oluline jälgida ka seda, et beebi käed tema kõrvadest eespool püsiksid.

Kolmekuuse beebi rahustamiseks on parim toetatud istumise asend. „Kui käsi pepu alla panna, siis ta ka sirutab selga ja kaela, see on hea ja samas hästi rahustav,“ selgitab Solvi. Kui on vaja beebit pikemalt süles hoida, siis soovitab Solvi hoida teda toetatud istumise asendis või õla peal, kus on beebil hea ja lihtne olla.

Toimetanud perekool.ee