Beebimassaaž (video)
Me oleme palju kuulnud, et massaaž on lapsele ja tema arengule väga hea, aga vahel jääb puudu teadmisest, kuidas seda siis täpselt teha?
Masseerimist tuleks alustada silumisest. Silumist saab kasutada ka erinevate massaaživõtete vahel. Massaaži tehakse alati südame suunas. Siluda võib last üle terve keha ja selle järjekord ei ole tähtis.
Lõdvestamise jaoks sobib aeglane tempo, toniseerimiseks aga veidi kiirem massaaž.
Massaažiga tutvumine võtab aega. Laps peab selleks nõus olema – nutuga ei tohi massaaži teha.
Silumisvõte on niivõrd hea, sest valmistab lapse eelseisvaks massaažiks ette. Selle käigus võib lapsele ka sobivat õli või kreemi peale kanda. Silumine loob ema ja lapse vahel mõnusa kontakti. Vastsündinuid peakski ainult silitama, sest nende nahk on veel väga õrn. Kui lapse nahk on juba tugevam, ütleme umbes 2-kuuselt, võib kasutada ka hõõrumisvõtted.
Massaaž võiks olla üks osa päevategevustest. Massaaži võib teha iga päev, aga tuleb arvestada, et see on lapse jaoks suur trenn. Kui teil on plaanis ka ujutamine või vann, väsitavad ka need beebit ja mitut asja korraga ei ole hea teha.
Massaaž annab lapsele hea kehatunnetuse. Peale massaaži saab laps paremini aru, et tal on olemas käsi ja jalg. Ta tajub seda kõike ja tänu sellele on tal palju kergem edasi areneda. Näomassaaž soodustab und ja aitab hammaste tuleku ja nohu puhul. Hammaste tuleku puhul võib panna lausa näpu suhu ja hõõruda igemeid nagu peseks hambaid. Ka kõrvu võib õrnalt silitada. Näomassaaži tuleks kindlasti teha täiskõhuga, sest vastasel juhul hakkab laps kohe süüa otsima ja võib pahaseks saada.
Kõhumassaaž on hea seedimisele ja aitab koolikute puhul. Seda tuleb teha kellaosuti suunas ja jälgida tuleks seda, et kõht oleks pehme (jalad kõverdatud – kui jalad on sirged, on kõht pinges). Meeles tuleb pidada seda, et kui laps on väsinud, haige, tal on palavik või nahka tundlikuks muutev lööve, ei tohi massaaži teha. Samuti ei tohiks seda teha nutuga. Kui laps ikka hetkel massaaži ei soovi, tuleb see pooleli jätta. Massaaž on lapsele korralik trenn ja ei pruugi talle igal hetkel sobida. Massaaž ei pea üldse toimuma järjest. Võib päeva jooksul sujuvalt mõnel hetkel ära teha ühe jäseme, teisel hetkel teise.
Mida noorem on laps, seda kiiremini ta ära väsib. Tuleb vaadata lapse pealt, kas talle see hetkel sobib.
Loodan, et ka teie saite nüüd rohkem julgust proovida ise last kodus masseerida. Head katsetamist ja mõnusalt aja veetmist teile!
Toimetanud perekool.ee